نتیجه تصویری برای میش

آیا تب کریمه کنگو در دام قابل درمان است ؟


مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی گفت: واکسن، دارو و امکان پیشگیری و درمان از ویروس تب کریمه کنگو در دام وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، علیرضا رفیعی پور افزود: تنها راه در دام مبارزه با عامل بیماری یا همان کنه است که می توان با سم پاشی آن را از بین برد.

وی با بیان اینکه در انسان نیز امکان درمان دو روز ابتدایی از مبتلا شدن و تشخیص آن توسط پزشک است افزود: اصحاب رسانه می توانند تا 100 درصد موارد بیماری را اطلاع رسانی کنند، مردم را برای مخالفت با تهیه گوشت از مراجع غیر قانونی، ذبح دام در غیر کشتارگاه، ذبح دام در معابر عمومی در مناسبت های مختلف مذهبی آگاه سازی کنند.

مدیرکل دامپزشکی استان خراسان جنوبی از مردم خواست، در صورت مشاهده ذبح دام به هر دلیلی در مکان های عمومی و غیر بهداشتی و هرگونه تخلف بهداشتی در خصوص فرآورده های خام دامی، مراتب را با سامانه پاسخگویی 1512 اداره کل دامپزشکی درمیان بگذارند تا در اسرع وقت نسبت به رسیدگی و پیگیری موارد گزارش شده اقدام شود.

رفیعی پور افزود: با توجه به اینکه سال های گذشته اقدامات خوبی در استان از جمله تجهیز کشتارگاه های دام به اتاق پیش سرد انجام شد، ولی متاسفانه هنوز در شهرستان های خوسف و زیرکوه کشتارگاه بهداشتی دام وجود ندارد که ایجاد کشتارگاه خوسف در حال پیگیری است وامیدواریم به زودی در این زمینه اقدام مناسب انجام شود.


منبع: خبرگزاری صداوسیما

    
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic